Wersja Kontrastowa

Nazwa działu

Nr. telefonu

Nr. pokoju

Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

85 8332677

1

Inspektorzy ds. obsługi PFRON

85 8699903

4

Główny księgowy

85 8699906

209

Inspektor d/s kadrowo- płacowych

85 8699904

3

Specjalista pracy socjalnej

85 8699901

210

Rodzinna piecza zastępcza

85 8331082

8

Koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej

85 8332675

205

Specjalista pracy z rodziną

85 8699905

204

Psycholog

85 8699902

206

Sekretariat

85 8332676

 

 

email: pcpr@powiatbielski.pl

Log in

Aktualności pieczy zastępczej

Rodzinne warsztaty świąteczne wzmacniające więzi rodzicielskie

W dniu 09 grudnia 2023r. rodziny zastępcze wraz z podopiecznymi wzięły udział w warsztatach świątecznych w Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim. Uczestnicy rozmawiali o tym,  jak kiedyś obchodzono Boże Narodzenie, jak wyglądał świąteczny stół oraz o tym, kto był „pierwszym” Świętym Mikołajem. W trakcie spotkania wszyscy mieli okazję obejrzeć dawne ozdoby choinkowe oraz pocztówki świąteczne, a w części warsztatowej przygotować własny stroik bożonarodzeniowy.

czytaj więcej

POSZUKIWANI KANDYDACI NA RODZINY ZASTĘPCZE

Dobro dziecka jest priorytetem, którym powinny kierować się wszelkie instytucje i osoby.
W naszym powiecie są dzieci, których rodzice nie potrafią otoczyć właściwą opieką i
wychowaniem. Zaniedbane, porzucone, nikomu niepotrzebne. Są smutne i nieufne. Marzą
o rodzinie i własnym domu, w którym znajdą spokój, zrozumienie i akceptację.
czytaj więcej

Szkolenia dla rodzin zastępczych

W celu podwyższenia kompetencji wychowawczych rodziny zastępcze uczestniczą w szkoleniach organizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bielsku Podlaskim.
W miesiącu kwietniu 2018r. rodziny zastępcze odbyły szkolenie, którego tematem było „ Wspieranie więzi rodzinnych – rodzina zastępcza a rodzina biologiczna”.
W miesiącu maju 2018r. odbyło się szkolenie pt. „ Trudności opiekuńczo – wychowawcze u dzieci pozostających w pieczy zastępczej”.

 

czytaj więcej

Stadion Narodowy

 

Rodziny zastępcze z Powiatu Bielskiego uczestnikami największej w Polsce Narodowej Strefie Kibica

Dnia 19 czerwca 2018r . na zaproszenie Alicji Omięckiej – Prezes PGE Narodowego w Warszawie, czterdziestoosobowa grupa - Rodzin zastępczych wraz z podopiecznymi Powiatu Bielskiego uczestniczyła we wspólnym kibicowaniu w największej w Polsce Strefie kibica. Podopieczni wraz z 40 tys. kibiców z całej Polski wspierali Reprezentację Polski na PGE Narodowym w Warszawie podczas ich pierwszego meczu w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji. Biało - Czerwoni zmierzyli się z Reprezentacją Senegalu. Chociaż wynik był niekorzystny dla Reprezentacji Polski to emocje, które panowały na Stadionie pozostaną na zawsze w pamięci wszystkich uczestników. Dodatkowymi atrakcjami w Strefie Kibica była m.in. kartoniada, gigantyczna flaga na trybunach o powierzchni 1500 metrów kwadratowych oraz wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Czas przed transmisją meczu umilał zespół „Kombi”. Narodowa Strefa Kibica realizowana była w ramach obchodów stulecia odzyskania Niepodległości.

czytaj więcej

Piknik

Piknik z Okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

 

Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego ( przypadającego na dzień 30 maja), opiekunowie wraz z podopiecznymi w dniu 10.06.2018r. uczestniczyli w „II Podlaskim Pikniku Zawodowym i Rodzicielstwa Zastępczego” w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie. Piknik organizowany był przez Fundację „Program Pomocy Pierwsza Praca”, Władze Województwa Podlaskiego, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku, Podlaski Muzeum Kultury Ludowej, Caritas Archidiecezji Białostockiej, Fundację Dialog oraz Fundację Czarneckich. Celem organizowanego pikniku była integracja społeczna pomiędzy wychowankami pieczy zastępczej oraz stworzenie rodzinom zastępczym okazji do aktywnego włączenia się w wydarzenia edukacyjne, sportowe, integracyjne i profilaktyczne. Podczas imprezy wychowankowie pieczy zastępczej mogli zapoznać się ze skierowaną do nich propozycją Fundacji „Program Pomocy Pierwsza Praca”, której celem jest pomoc w znalezieniu pracy wychowankom pieczy zastępczej.

 

czytaj więcej

Rodzinna piecza zastępcza – poradnik praktyczny

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bielsku Podlaskim uprzejmie informuje, że na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zamieszczono publikację „Rodzinna piecza zastępcza – poradnik praktyczny”.

http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/opieka-zastepcza-nad-dzieckiem/rodzinna-piecza-zastepcza—poradnik-praktyczny/

czytaj więcej

Dzień rodzicielstwa zastępczego

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego został ustanowiony Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 24 maja 2006r. w uznaniu potrzeby poprawy losu dzieci oraz działań na rzecz rozwoju i popularyzacji ruchu rodzicielstwa zastępczego w Polsce.

Rodzicielstwo zastępcze to jedna z najpiękniejszych i najbardziej odpowiedzialnych z misji, jakie może podjąć człowiek. Przyjąć do własnej rodziny dziecko, ofiarować mu swoją miłość i troskę. Wprowadzić je w dorosłe życie, dzielić z nim radości i smutki – to jeden z wielkich darów, jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi.

czytaj więcej
Subskrybuj to źródło RSS

 

Podlaskie

 


BIP EFS kapitał ludzki Wrota Podlasia