Wersja Kontrastowa
Log in

Projekt: Rodzina - inwestycja w przyszłość

Agnieszka Stus

Agnieszka Stus

Ogłoszenie

Wydawanie orzeczeń o stopniu niepełnosprawności w trybie art. 5a dla celów korzystania z ulg i uprawnień na podstawie odrębnych przepisów dotyczy jedynie osób, które posiadają ważne orzeczenia KiZ, KRUS MON, MSWiA wydane przed 1 stycznia 1998 roku lub Lekarza Orzecznika ZUS wydane po 1 stycznia 1998 roku.

Wyjazd kolonijny w dniach 29.07.2019r.– 07.08.2019r.

Podobnie jak w poprzednim roku również w bieżącym 2019r. dwudziestoosobowa grupa dzieci przebywających w pieczy zastępczej uczestniczyła przez 10 dni w wyjeździe kolonijnym do Jastrzębiej Góry w Ośrodku Wypoczynkowym „Hutnik”. Organizatorem kolonii była firma Poltur Polska Sp. z.o.o. Kolonie sfinansowane zostały w ramach projektu unijnego: „Rodzina - inwestycja w przyszłość”.

Dzieci tak samo jak w ubiegłym roku mogły korzystać z całego spektrum różnorodnych zajęć i aktywnie w nich uczestniczyć pod okiem wykwalifikowanej kadry. Wyjątkowe i aktywne programy pozwoliły dzieciom spędzić czas zarówno rozwijając swoje zainteresowania jak i wziąć udział w wycieczkach autokarowych w atrakcyjne turystycznie miejsca. Młodzież mogła zwiedzić min. Półwysep Helski, Gdańsk czy Władysławowo.

W trakcie pobytu dzieci na kolonii, psycholog poprzez warsztaty, rozmowy indywidualne i grupowe realizował z uczestnikami program profilaktyczno – terapeutyczny. Ze wszystkimi kolonistami poruszane zostały następujące tematy:

  • szkodliwość złego odżywiania
  • utrzymanie higieny
  • szeroko rozumiane wychowanie zdrowotne
  • szkodliwość picia alkoholu i palenia papierosów

Dzieci, choć zmęczone długą podróżą wróciły do domu zadowolone z deklaracja, iż chętnie wrócą na Pomorze za rok.

Spotkanie integracyjne

W dniu 19.05.2019r. w Sali Bankietowej „Iwonka” przy ul. Jana Pawła II Bielsku Podlaskim odbyło się spotkanie integracyjne zorganizowane w ramach realizacji projektu „Rodzina – inwestycja w przyszłość” - współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W pikniku wzięły udział rodziny – uczestnicy projektu, w tym rodziny wychowujące dzieci z niepełnosprawnością, rodziny zastępcze i rodziny przeżywające trudności opiekuńczo – wychowawcze. Łącznie w zabawie uczestniczyło około 80 osób.

Uroczystego rozpoczęcia pikniku dokonała Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie pani Urszula Kitlas – dziękując zgromadzonym za przybycie oraz zachęcając do wspólnej zabawy. Podczas pikniku uczestnicy projektu wraz z rodzinami mieli szanse uczestniczyć w wielu zabawach tanecznych, grach sportowych. Przygotowano dwa profesjonalne stanowiska do makijażu, gdzie można było zobaczyć krok po kroku, w jaki sposób wykonuje się taki makijaż jak i samemu poddać się powyższym zabiegom. Spore zainteresowanie, zarówno dzieci jak i młodzieży wzbudziła prezentacja sprzętu strażackiego - przedstawiona w sposób dość humorystyczny. Na wszystkich aktywnych uczestników zabaw czekała niespodzianka w postaci nagród oraz drobnych upominków. Wszyscy zebrani mogli także posilić się zarówno słodkościami jak i przekąskami z grilla.

Jesteśmy pewni, że czas relaksu, zabawy i integracji grupowej, podczas tegorocznego pikniku na długo zapadnie w pamięci jego uczestnikom.

Wszystkim uczestnikom imprezy serdecznie dziękujemy.

Agnieszka Stus

Subskrybuj to źródło RSS