Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/351
Wersja Kontrastowa

Nazwa działu

Nr. telefonu

Nr. pokoju

Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

85 8332677

1

Inspektorzy ds. obsługi PFRON

85 8699903

4

Główny księgowy

85 8699906

209

Inspektor d/s kadrowo- płacowych

85 8699904

3

Specjalista pracy socjalnej

85 8699901

210

Rodzinna piecza zastępcza

85 8331082

8

Koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej

85 8332675

205

Specjalista pracy z rodziną

85 8699905

204

Psycholog

85 8699902

206

Sekretariat

85 8332676

 

 

email: pcpr@powiatbielski.pl

Log in

Dzień rodzicielstwa zastępczego

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego został ustanowiony Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 24 maja 2006r. w uznaniu potrzeby poprawy losu dzieci oraz działań na rzecz rozwoju i popularyzacji ruchu rodzicielstwa zastępczego w Polsce.

Rodzicielstwo zastępcze to jedna z najpiękniejszych i najbardziej odpowiedzialnych z misji, jakie może podjąć człowiek. Przyjąć do własnej rodziny dziecko, ofiarować mu swoją miłość i troskę. Wprowadzić je w dorosłe życie, dzielić z nim radości i smutki – to jeden z wielkich darów, jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi.

 

Rodziny zastępcze to ludzie, którzy podjęli się tej pięknej i trudnej misji, są to często krewni dzieci, ale też i ludzie niespokrewnieni, którzy przyjmują pod swój dach dziecko zapewniając mu jak najlepsze warunki bytowe oraz zaspakajając potrzeby emocjonalne.

W dniu 03.06.2017r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bielsku Podlaskim zorganizowało spotkanie z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w Centrum Coctail Bar& Restaurant przy ulicy Mickiewicza w Bielsku Podlaskim.

W uroczystości wzięły udział rodziny zastępcze z powiatu bielskiego wraz z podopiecznymi oraz Dyrektor Centrum – Urszula Kitlas, psycholog – Katarzyna Jurczuk oraz koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej w osobach: Moniki Kamińskiej, Beaty Zawadzkiej, Katarzyny Pytel, Moniki Dankiewicz. Łącznie w uroczystości uczestniczyło około 50 osób.

Podczas spotkania Pani Dyrektor podziękowała rodzinom za przybycie oraz złożyła życzenia wszelkiej pomyślności i satysfakcji z pełnionej funkcji rodzica zastępczego. Życzyła również siły, wytrwałości i cierpliwości w pełnieniu tak ważnej i pięknej misji.

W ramach bloku profilaktycznego uczestnicy skorzystali z programu w zakresie „Przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych” realizowanego przez Powiatowy Inspektorat Sanitarno – Emidemiologiczny w Bielsku Podlaskim. Chętni mogli skorzystać z badania smokolizerem, który bada pomiar zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też alkogogle, które umożliwiają trzeźwej osobie widzenie świata oczami osoby po spożyciu alkoholu.

Nad dobrą zabawą uczestników imprezy czuwali animatorzy ze Stowarzyszenia Kreatywny Bielsk Podlaski. Zarówno dorośli jak i dzieci chętnie brali udział w grach integracyjnych i konkursach proponowanych przez prowadzących.

Podczas spotkania nie zabrakło również poczęstunku w skład, którego weszły gorące danie, przepyszne ciasta, ciepłe i zimne napoje, owoce, drobne przekąski, kolorowe deserki i najbardziej rozchwytywane przez dzieci lodowe szejki o smaku gumy balonowej.

Na zakończenie spotkania podopieczni zostali obdarowani upominkami.

Spotkanie to okazało się wyjątkowym miejscem dla wszystkich, którzy chcieli ze sobą pobyć, porozmawiać, wspólnie się bawić, spędzić aktywnie czas, wzruszyć, poczuć się wspólnotą. Obecność i otwartość rodzin, radość i uśmiech na twarzach dzieci były najcenniejszym podziękowaniem i ogromną satysfakcją dla organizatorów imprezy. Jest też dowodem na to, że spotkanie należy zaliczyć do udanych i wpisać go na stałe do kalendarza imprez organizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bielsku Podlaskim.

Ostatnio zmienianyśroda, 29 listopad 2017 16:47

Galeria

{gallery}351{/gallery}

 

Podlaskie

 


BIP EFS kapitał ludzki Wrota Podlasia